Ameliyatsız Şekillendirme

Vücudunuzun farklı bölgelerinin görüntüsünden şikayetçi misiniz? Ameliyatsız şekillendirme yöntemleri ile estetik görünüme kavuşabilirsiniz.

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme
Ameliyat olmadan, vücut şekillendirme mümkün. Ameliyatsız şekillendirme yöntemleri içinde vücut bölgenize uygulanabilecek çok sayıda yöntem bulunuyor. Doktorunuzun yaptığı muayene sonrasında, sizin vücudunuz için hangi yöntemin kullanılmasının uygun olduğu tespit edilecektir. Kısa süre içinde yapılacak olan uygulamalar ile vücudunuzun şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Coolsculpting (ZELTİQ)
Yapılacak olan müdahaleler için coolsculpting müdahalesi yer alıyor. Cerrahi müdahale olmadan yağ tabakasının %30 ile %40 oranında azalmasını sağlıyor. Yöntem FDA onaylı bir yöntem olduğundan, doktorlar tarafından gönül rahatlığı ile uygulanabiliyor.

Bölge;
Kas üstü yağ tabakasının giderilmesinde kullanılıyor. Neredeyse yarıya yakın şekilde yağların giderilmesinin bu yöntem ile mümkün olacağını söyleyebiliriz.
- Alt ve üst karın
- Sırt bölgesinde
- Bel bölgesinde ve her iki yana
- Bacak içleri
- Basen bölgesi
- Diz kapağı içi bölgesi
- Erkekte göğüsler
- Kollarda bulunan yağlar
- Hem erkekte hem de kadında; gıdı ve çene bölgeleri için tercih edilir.

Uygulama;
Zeltiq ile yapılan coolsculpting, yağ dokusundaki yağ hücrelerinin soğutulması, yani kırılması ardından fagositoz ile lenf sistemince vücuttan atılması şeklinde yapılıyor.

Bölgesel yağ problemi olan kişiler için ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemi olarak Zeltiq kullanılması avantajlı olacaktır. Anestezi gerektirmeden, gün içinde yapılan bir işlemdir. Aynı gün normal yaşantınıza devam etmeniz sağlanacaktır.

Ameliyatsız Yüz Şekillendirme
Herhangi bir ameliyata hazır olmayan kişiler için yüz şekillendirmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Geliştirilmiş olan yöntemler ile ameliyatsız yüz şekillendirme sonucu, cildinizin farklı nedenler ötürü kırışması, çökmesi gibi problemlerin ortadan kaldırılması sağlanıyor.

Ameliyatsız Yüz Şekillendirme Yöntemleri
Yüz bölgesi, son derece geniş bir uygulama alanı içeriyor. Bu nedenle, yüz bölgesinde ameliyatsız şekillendirme yöntemleri de farklı yöntemlerden oluşuyor. Doktorunuzun elde etmiş olduğu sonuçlar üzerinden, hangi yöntemin sizin için uygun olduğu belirlenecektir. Sonrasında ise direkt olarak uygulama aşamasına geçilerek, mümkün olan en iyi sonucu vermesi sağlanacaktır.

- Dermal dolgular
- Kimyasal peelingler
- Lazer yöntemler
- Micro iğneler ile yüz şekillendirme yapılabilir.

Yukarıda verilen yöntemler ile yüzde, yüzün farklı bölgelerinde cildinizin hayal ettiğiniz estetik görünüme kavuşması sağlanabilir. Doğru bir uygulama ile mümkün olan en kalıcı şekilde cildinizin estetik gözükmesi sağlanacaktır.

Dermal Dolgu
Özellikle yüz bölgesine yapılan estetik uygulamalarda, dermal dolgular tercih ediliyor. Dolgunun özellikle yanaklarda uygulanması, kişinin sarkıkların azalmasında oldukça etkilidir. Ağız çevresindeki kırışıklar için de dermal dolgu kullanılabiliyor.

Doktorunuzun müdahalesi ile yapılan dolgu, belli bir sürenin geçmesinin ardından tam etki ediyor. Kalıcılığı ise tamamen yapılan bölgeye göre değişiyor. Müdahale son derece basit olduğundan, aynı gün içinde evinize dönmeniz mümkündür.

- Yanak bölgesi
- Dudak bölgesi

Çene bölgesi için dermal dolgu uygulamasının avantajlı olacağını söyleyebiliriz. Yukarıda verilen bölgeler için dermal dolgunun oldukça etkili olduğunu bilmelisiniz. Bunun yanında çenede meydana gelen bozukluklar için de tedavinin gerçekleşmesi sağlanabilir. Sarkık kaşlar, göz kapaklarını kaldırmak gibi amaçlar ile dermal dolgu ile estetik müdahale gerçekleştirebilir.

Botoks
Ameliyatsız şekilde yüzde yapılacak olan estetik müdahaleler içinde botoks yer alıyor. Doğru tedavi yönteminiz botoks ise doğru uygulama ile kırışık görüntüden kurtulabilirsiniz. Farklı bölgelere uygulama yapılabilir. Doktorunuz tarafından incelemeler yapılacağından, ortak bir karar ile botoks bölgelerine karar verebilirsiniz.
- Alın
- Kaşların arasında oluşan kırışıklıklar
- Göz çevresinde yer alan kırışıklıklar

Özellikle yukarıda verilen bölgeler için ameliyatsız yüz estetiği uygulaması yapılıyor diyebiliriz. 
Uygulama geçici olarak kırışık görüntünün yok olmasını sağlayacaktır. Cilt durumu, yaş ve buna benzer faktörler ise cildinize yapılan müdahalenin ne kadar etkili olacağı konusunda belirleyici olacaktır.

Lazer
Yüz kırışıklılarının yüksek oranda ortadan kalkması için lazer uygulamaları gerçekleşiyor. Farklı çok sayıda lazer sistemi ile cildinizdeki kırışıklıkların giderilmesi sağlanıyor. Isı ve ışık ile cilt dokunuzdaki kasların onarımı sağlanarak, kırışıklıklar yok ediliyor. Doktorunuzun bu yöntem üzerinden bir tedavi uygulamak istemesi durumunda, uygulama hakkında detaylı bilgi verilecektir. Mümkün olan en etkili yöntem ile yüzünüzdeki kırışıkların giderilmesi sağlanacaktır.

Ameliyatsız Burun Şekillendirme
Ameliyatsız burun şekillendirme burun dolgusu ile gerçekleşebiliyor. Burnunuzun hayal ettiğiniz görünüme kavuşması için doktorunuz tarafından dolgu yapılmasını talep edebilirsiniz. Bu yöntem ile 20 – 30 dakika içinde işlemin yapılması sağlanıyor. 

Dolgunun yapılması anestetik bir krem ile gerçekleşiyor. Aynı gün içinde normal yaşantınıza dönmeniz sağlanıyor. Dolgu maddesi hazırlanır ve daha önce belirlenmiş olan alanlara uygulanır. Enjekte edilen madde sonrasında kişinin burunun istediği şekli alması belli bir zaman geçmesini gerektirir. Etkinin tam anlamıyla gözle görülmesi açısından zaman geçmesi önemlidir. Bu şekilde yapılmış olan bir müdahale ile istediğiniz burun biçiminin oluşması sağlanacaktır.

Ameliyat olmadan burnunuzun estetik görünüm kazanması
Burunda farklı rötuşların çok daha kolay olması
Ekonomik şekilde buruna şekil verme avantajlarını yaptırdığınız burun dolgusu ile gerçekleştirebilirsiniz. Gün içinde normal yaşantınıza dönmek kolay olacağından bu avantajları değerlendirmek adına doktorunuzdan dolgu tedavi yöntemini talep edebilirsiniz.

Ameliyatsız Dudak Şekillendirme
Ameliyatsız dudak şekillendirme işlemi de yapılabiliyor. Normal koşullarda alt dudağın üst dudaktan 2 – 3 santim büyük olması gerekiyor. Eğer dudağınız bu standart boyutun dışındaysa ya da dudağınızın boyutu sizi rahatsız ediyorsa, direkt olarak ameliyatsız dudak büyütme işlemi ile siz de dudaklarınızın hayal ettiğiniz boyuta ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Farklı maddeler ile dolgu maddesi oluşturuluyor. Herhangi bir şekilde yan etkisi olmayan ve sizin günlük hayattan soyutlanmanızın önüne geçecek şekilde dudaklarınıza müdahale ediliyor.

Müdahale yapılırken sadece dudağınız için anestezik maddelerin uygulanması mümkün. Herhangi bir şekilde acı ya da ağrı olmaması açısından dudak şekillendirmesinin bu şeklide olması avantajlıdır. Dudaklarınızın istediğiniz dolgunlukta olması için sunulan bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Ameliyatsız Çene Şekillendirme
Yüz şekillendirme adı altında sunulabilecek olan bölgelerden biri de çenedir. Çenenizin şekillendirilmesi, profilinizin direkt olarak değişmesine yol açacaktır. İstediğiniz estetik görünüme ulaşmanız konusunda ameliyat riskini alamıyorsanız, direkt olarak ameliyatsız çene şekillendirme işlemi yaptırabilirsiniz. Bunun için kimyasalların, dolgu maddelerinin kullanılması sağlanacaktır. Sizin için yapılacak olan müdahalenin doktorunuz tarafından uygun görülmesi halinde, direkt olarak çeneye yapılan dolgu ile çenenizin istediğiniz gibi gözükmesini sağlayabilirsiniz.

- Çene ucu dolgusu
- Çene kenarları dolgusu

Müdahale direkt olarak belirlenen bölgelere yapılacaktır. Doktorunuz tarafından ve sizin de talepleriniz ile çenenizin nasıl gözükmesini istediğiniz belirlenecek. Sonrasında ise bunun için hangi bölgelere dolgu uygulamasının yapılması gerektiği tespit edilecek. Ardından uygulama dolgu maddesi ile yapılacaktır. Ameliyatsız çene şekillendirme dolgu maddesinin belirlenen noktalara uygulanması ile olacaktır.

Uygulama için uyuşturucu özelliği olan kremlerin kullanılması yeterli olacaktır. Bu kremler ile uygulama ağrı ve acı olmadan yapılacaktır. Kimyasal maddelerin iğne ile enjekte edilmesi sonucunda çenenizdeki değişimi o an görmeniz mümkündür. Bunun dışında etkinin gün geçtikçe artması beklenir. Kızarıklık bir süre sonra tamamen gidecek ve çeneniz istediğiniz biçimi alacaktır.