Bilgisayarlı Cilt Analizi

Cilt analizi ile kişinin cilt tipinin belirlemesi yapılıyor. Teknik olarak bilgisayarın kullanılması ise bilgisayarlı cilt analizi olarak biliniyor.

 

Bilgisayarlı Cilt Analizi Hakkında

Çeşitli sorunların giderilmesi, kullanacağınız ürünlerin belirlenmesi ilk olarak yapılan cilt analizi sonrasında gerçekleşecektir. Bilgisayarlı cilt analizi ile cildinizin kısa süre içinde hangi tip olduğu ve bu cilt tipine göre ne gibi tedavilerin olabileceği, ne şekilde kozmetik ürünler kullanabileceğiniz gibi belirlemeler yapılacaktır.

 

Bilgisayarlı Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Analizin yapılması profesyonel kliniklerde olacaktır. Cilt bakım odasında cildinizin analiz için hazırlama aşaması olacaktır.

Cilt bakım odası;

Odada cildinizin temizlenmesi sağlanacaktır. Ön bilgiler olarak bu aşamada cildinizin hassasiyetine ve genel durumuna bakılacaktır. 

Fotoğraf çekilmesi;

İkinci olarak kaliteli bir şekilde fotoğrafının çekilmesi sağlanacaktır. Bilgisayarlı fotoğraf sistemi ile uzman yönetiminde fotoğraf çekilecektir. Özel ortamda çekilen cilt fotoğrafları ile analizin bu işlem üzerinden gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Kırışıklıklar

Gözenekler

Lekeler

Eşitsizlikler

UV hasarları tek tek fotoğraflar üzerinden kayıt altına alınacaktır.

Sistemde yer alan daha cilt analizi yaptırmış olan beş bin fotoğraf arasından; benzer yaş, etnik özellik gibi karşılaştırmalar yapılarak cildinizin yaşı belirlenecektir.

Raporlama; Tüm incelemelerin yapılmasının ardından bilgisayarlı cilt analizi sonrası direkt olarak ne gibi tedavilerin gerçekleşmesi, önlemlerin alınması gerektiği gibi bilgilendirmeler yapılacaktır.

 

Cilt Analizi Hakkında

Herhangi bir cilt tedavisine başlamadan önce rutin olarak yapılan analiz olacaktır. Bu analiz üzerinden ne gibi işlemlerin gerekeceği yönünde belirlemeler yapılır. Analizin doğru şekilde yapılması, en az doğru bir teşhisin konması gibi önemlidir. Analizin gelişen teknik yöntemler kullanılarak yapılması kapsamında, analizin bilgisayarlı şekilde yapılması örnek gösterilebilir. Bu aşamada doğru sonuca ulaşmak çekilen fotoğrafların kalitesi, sistemdeki fotoğrafların niteliği gibi özellikler üzerinden belirlenecektir. Bunların belirlemeleri yapıldıktan sonra direkt olarak kişinin cilt tipinin ne olduğu yönünde bir açıklama yapılır. Sonrasında ki tedavinin ve kullanılacak ürünlerin buna göre belirlenmesi sağlanır.

 

Cilt Analizinin Avantajları Yapılan cilt analizinin sağlığınız için önemli faydaları vardır. Cilt analizinin avantajları adı altında sunulmuş olan bilgiler üzerinden, sizin için önemini görebilirsiniz. Yapılan cilt analizinin profesyonel şekilde yapılması sayesinde, direkt olarak cildinizin sağlıklı olması için ne gibi adımlar atmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

• İlk olarak kişinin epilasyon yaptırıp yaptırmadığı cilt analizi ile anlaşılır.

• Kişinin herhangi bir dermatolojik uygulama görüp görmediğine bakılır.

• Alerjik bir durum olup olmadığı tespit edilir.

• Cildin gün içinde yağlanma ile karşı karşıya kalıp kalmadığı,

• Soğuk hava – duş sonrası gibi anlarda kuruma olup olmadığı,

• Ciltte pullanma olup olmadığı anlaşılır.

• Kozmetik ürünler kullanıp kullanmadığı,

• Kullanıyorsa hangi ürünleri kullanıp kullanmadığı,

• Cilt bakım uygulamaları yapılıyor mu,

• Cilt bakım yapılıyorsa nasıl uygulamalar ve ne sıklıkta yapılıyor gibi sorular önemlidir.

Cilt analizinizde bu sorulara yanıt aranır. Analiz sonrasında soruların yanıtı tespit edilmiş olur. Analiz sonrasında direkt olarak verilen yanıt üzerinden doktorunuzun önerileri kapsamında bakım yapmanız, tedavi görmeniz sağlanacaktır. Kozmetik ürünlerinizin de bu sonuçlara göre belirlenmesi sağlanacaktır.

 

Cilt Analizi Ne Kadar Sürer?

Yapılacak olan cilt analizinin ne kadar süreceği konusunda da bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz. Genel oalrak klinik ve tıp merkezlerinde yapılan cilt analizinin oldukça kısa süren bir işlem süresi vardır. 1 dakika içinde cildinizin analiz raporu çıkarılacaktır.

Yapılan analizin herhangi bir yan etkisi olmayacaktır. Tereddüt etmeden kısa süre içinde gerçekleşen olan analizin yapılmasını talep edebilirsiniz. Çoğu zaman görülecek olan tedaviyi netleştirmek açısından yapıldığından, sizin için bir dezavantajı olmayacaktır. Doğru ve etkili bir tedavi için mutlaka cilt tipinizin analizin edilmesi gerekir. 1 dakikanızı ayırarak cilt analizinizin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Uzman Doktorlar ile Cilt Analizi

Uzman doktorların size uygulayacağı tedavi öncesinde cilt analizi yapması mümkündür. Resmi ve özel kuruluşlarda herhangi bir ücret ödemeden cilt analizinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ücretsiz cilt analizi adı altında, doktorunuz tarafından direkt olarak cilt tipinizin ne olduğu söylenecektir. Cildinizde var olan sorunların ne olduğu yönünde de çıkarımlara yapılarak, direkt olarak tedavinin nedenlerine açıklık getirilecektir.

 

Peki, doktorlar tarafından cilt analizi nasıl yapılır?

Uzman Doktorlar Nasıl Cilt Analizi Yapar? Doktorların yaptığı cilt analizlerinin de bilgisayar ortamında olacağını bilmelisiniz. İlk olarak cildinizin temizlenmesi yapılacak ve ardından fotoğrafları çekilecektir. Bu fotoğraflar üzerinden cilt tipiniz direkt olarak raporlanacaktır. 

Sistemde kayıtlı olan fotoğraflar ile sizin fotoğraflarınız dakikalar içinde karşılaştırılacak ve direkt olarak sizin cildinize dair belirlemeler yapılacaktır. Doktorunuz tarafından rapor incelenecek ve sizin cildinizdeki kusurların ne şekilde çözülmesi gerektiğine karar verilecektir. Doktor kontrolünde cilt analizi ile büyük ölçüde cilt sorunlarının ortadan kaldırılması için doğru adımlar atılacaktır.

Doktorunuzun uyarılarına dikkat etmeniz durumunda, kullanacağınız ürünlerin belirlemesi yapılacaktır. Kozmetik ürünlerden, tıbbi ilaçlara kadar cilt tipinize göre seçimler olacaktır. Kısa süre içinde hayal ettiğiniz sağlıklı cilde kavuşmanız bu şekilde mümkündür.

Evde Doğal Yollar ile Cilt Analizi

Kullanacağınız kozmetik ürünler için de cilt analizi yapmanız gerekebilir. Dilerseniz evde doğal yollar ile cilt analizi yapabilirsiniz. Elbette yaptığınız bu cilt analizi geçici bir cilt analizi olacaktır. Kesin ve net sonuç alınması açısından profesyonel şekilde cilt analizinin yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir sonuca ulaşmak mümkün olacaktır.

 

Evde Doğal Yollar ile Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Yapacak olduğunuz cilt analizi sayesinde, kısa süreli cildinize göre nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Evde cilt analizi yapmak kolaydır; ancak uzman doktorların yapmış olduğu gibi sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Bunun için mutlaka cilt analizinin sağlıklı sonuçlar vermesi açısından uzman bir klinikte cilt analizi yaptırmayı ihmal etmeyin.

 

Cilt analizi yapmadan önce cildinizi iyice temizleyin. Bu temizlemenin cildinize zarar vermemesine dikkat edin. Bunun dışında cildinizde kullandığınız temizleme ürünlerinin sağlıklı olması da önemlidir. Mümkün olduğunca doğal ve sade bir temizlik yapmaya dikkat etmelisiniz.

 

Cildinizi ılık suyla yıkayarak, pamukla kurulayabilirsiniz. Kurulama işleminin tamamlanmasından sonra analiz için beklemeniz gereken süre 40 dakikadır. Sonrasında cildinizi inceleyerek, cilt analizinizi yapabilirsiniz.

 

Görüntüye göre cilt analizi;

Eğer yapılan işlemler sonucunda cildiniz parlak ve canlı gözüküyorsa cildiniz yağlıdır. Cildinizde sadece burun kısmında ve alında parlaklık ve canlılık varsa cildiniz karma bir cilttir. Eğer cildinizde solma ve çekilmeler varsa, cildiniz kuru bir cilttir.

 

Cilt Analizi Sonrası

Cilt analizinin yapılmasından sonra dikkat etmeniz gereken, yapılmış olan belirlemeye göre hareket etmenizdir. Bunun için sunulan ürünler olacaktır. Sizin hangi nemlendiriciyi kullanmanız gerektiği, hangi temizleme ürünlerini kullanmanız gerektiği, yapacağınız makyaj için hangi ürünlerin uygun olacağı gibi belirlemeler yapılacaktır. Tüm bunlara dikkat ederek, doğru şekilde hareket edebilirsiniz. Herhangi bir problem çıkmaması için bilgisayar destekli cilt analizi yaptırarak sonrasında ona göre hareket edebilirsiniz.

 

Sağlıklı bir cilt için cilt analizi sonrası dikkat etmeniz gerekenlere uygun şekilde hareket edebilirsiniz. Analizin hemen ardından gereken kontroller yapılacak ve sizin bu bağlamda sağlıklı şekilde hareket etmeniz mümkün olacak. Analiz yaptırmanız mümkündür.