Bölgesel Zayıflama

Fazla kilolarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Vücudunuzun estetik görünüm kazanması için bölgesel zayıflama ile hayal ettiğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz.

 

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Almış olduğunuz kilolar vücudunuza eşit şekilde dağılmıyor. Bölgesel zayıflama işte tam da bu noktada size yardımcı oluyor. Çünkü aldığınız kiloların sadece bel bölgesinde toplanması, karın ya da kalça bölgesinde toplanması kilo vermeniz halinde istediğiniz görünüme kavuşamamanıza neden oluyor. Bu durumun nedeni o bölgelerde birikmiş olan inatçı yağlar. Onların uyarılması ve yakılması için zayıflama yöntemleri kurtarıcınız olacak. Zayıflama yöntemlerinin ameliyatsız şekilde olması ise çok daha kolay şekilde zayıflamanızı sağlayacak.

 

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Neler?

Farklı yöntemlerin geliştirilmesi sayesinde, kalıcı yağların ortadan kaldırılması ve bölgesel incelenmenin çok daha kolay şekilde sağlanması mümkün oluyor. Doktorunuz tarafından yapılan incelemeler sizin için hangi yöntemin uygun olduğunu öğrenmenizi sağlar. Bu sebeple direkt olarak uygulamaların size fayda sağlaması açısından, bölgesel zayıflama yöntemleri içinden sizin vücudunuz için en doğru olanının seçilmesi önemlidir.

 

Lazer ile İnatçı Yağlardan Kurtulun

Lazer yöntemi bölgesel zayıflama için oldukça önemli. Kırılmayan ve artık güçlenmiş olan yağlar, lazer ışınları ile ortadan kaldırılıyor. Bunun sonunda ise kişinin bölgesel zayıflamasının hız kazanması sonucu ortaya çıkıyor. Büyük ölçüde yapılan seansların sonunda, seansların uygulandığı bölgede incelmenin yaşandığını söyleyebiliriz. Bunun için direkt olarak kişiye uygulanan yöntemlerin önemi vardır.

 

Seans Sayısı;

En çok merak edilen lazer ile inatçı yağlardan kurtulmanın kaç seansta mümkün olduğudur. Bunun için mutlaka kişiye yapılan seans uygulamaları öncesi kişiye özel bilgi verilecektir. Çünkü kaç seansın gerektiği, direkt olarak kişinin durumu yapılacak olan bölgedeki yağlar ve bölgenin neresi olduğu gibi çok sayıda faktör zayıflamayı etkileyecektir. Uygun olan zayıflama yönteminin hangisinin olduğu belirlendikten sonra, direkt olarak bölge için ne kadar zamanda zayıflamanın sağlanacağı da sonuçlanmış olacaktır.

 

Bölgesel Zayıflama İçin UltraShape

Zayıflama yöntemleri söz konusu olduğunda, bölgesel zayıflama için geliştirilmiş olan UltraShape geliyor. Zayıflamanız için teknolojinin kullanılması, herhangi bir tıbbi müdahale gerekmeden bölgesel incelmeye kavuşmanızı sağlıyor. Odaklı olan ultrasound teknoloji ile vakum yardımlı bir frekans üzerinden zayıflamanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Radyo frekansın yararlarının tamamen bu cihaz üzerinden birleştirilerek sizlere ulaştırılması söz konusu olmuştur. Bu sayede bölgesel incelmenin çok daha bilinçli şekilde hızlı ve sağlıklı olarak gerçekleşmesi sağlanmıştır.

 

Hedef bölgeler;

Belirlenmiş olan bölgelerde kan damarları, cilt ve sinirlere hiçbir şekilde zarar vermeyecek biçimde uygulama yapılmaktadır. Yağ hücrelerinin parçalanması, cilt sıkılaşması sağlayacak olduğundan, başarılı bir tedavi yöntemidir diyebiliriz. Parçalanan yağ hücresinin içeriği doğal metobolik yollar ile işlenecektir. Bu şekilde bir tedavide belirlenmiş olan bölgede herhangi bir hasar oluşmaz. Direkt oalrak örneğin bel bölgesindeki yağlar için yapılan çalışmada o bölgede yağların yıkılması ve kalıcı kiloların ortadan kalkması sağlanmaktadır.

 

İşlem sonrası;

Merak edilen yapılan bölgesel zayıflamanın sonrasında herhangi bir morarma, kızarıklık, şişme ya da rahatsızlık oluşup oluşmayacağıdır. İşlem sonrasında bu şekilde bir durumun ortaya çıkmadığını göreceksiniz. Klinikte uygulanan ve yaklaşım olarak 1 ile 1.5 saat arasında süren bu uygulama ile günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün olacaktır. İyileşme süresi olmadığından günlük hayatınıza dönmeniz son derece kolaydır.

 

Hangi bölgelere uygulanır;

Bölgesel zayıflama bölgeleri UltraShape açısından aşağıda verilmiştir. Siz de bu şekilde zayıflamak istiyorsanız direkt olarak aşağıda verilen bölgelerde var olan bir yağlanma durumu varsa, tedavi olabilirsiniz.

• Kalça

• Bel

• Karın

 

Diyet ve egzersiz yaparak kurtulamadığınız kilolarınız için bölgesel zayıflamanın kesin çözüm olduğunu bilmelisiniz. Kullanılan farklı yöntemler ile kısa sürede kilolarınızdan kurtulmanız sağlanacaktır.

 

Smoothshapes

Bölgesel zayıflama yöntemleri içinde Smootshapes de yer alıyor. Lazer ve ışık sistemleri ile mekanik uygulamaların beraberinde direkt olarak zayıflamanın sağlandığı yöntemdir. Bu yöntemin uygulanması ile büyük ölçüde bölgesel kilo probleminin çözümlenmesi sağlanacaktır. Cihaz direkt olarak uygulanan bölgedeki yağ dokusunu hedef alarak, inatçı yağların ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

 

Çalışma sistemi;

Cihaz ile yapılan müdahale, sizin inatçı yağlarınızın yakılması için bir uyarı olarak düşünülebilir. Sonucunda ise yağların kırılması söz konusudur. Cihaz yağ dokusunu hedef alarak, sıvılaştıracaktır. Lazer sistemi yağların sıvılaşmasını sağlayarak, sonrasında kolay şekilde yakılmasını hedeflemektedir. Dolaşımı düzenleyecek olduğundan, ışık sistemi ile hücreler arasındaki sıvıyı lenfatik bir sisteme yönlendirecektir. Işığın etki ve derinliğini arttıran vakum sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede çok daha hızlı şekilde yağların yakılması ve yağların kurtulmak söz konusu olacaktır.

 

Selülit iyileştirme;

Cihazın hedefinde aynı zamanda Selülit görünümünde olan bölgeleri iyileştirme de vardır. Örneğin bacak içi için yapılan müdahalede çok daha kolay şekilde iyileşme görülecektir. Bölgenin incelmesinin yanı sıra ciltte meydana gelmiş olan Selülit görünümünün ortadan kalkmasını da sağlayacaktır.

Cildin sıkı olması

Pürüzsüz olması

Selülitlerin azalması gibi etkileri olacaktır.

Bölgeler;

• Karın

• Kalça

• Bacak içi 

• Sırt bölgesi

• Diz arası

 

Yukarıda verilen bölgelerde en etkili şekilde kullanılacak olan yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Karın ve kalçada bölgesel zayıflama için hızlandırmak ve kesin çözüm bulmak açısından bu yöntemin kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda göğüs altı ve diz arası sırt bölgeleri gibi bölgeler için de uygulama söz konusu olacaktır.

 

Seans süreleri;

Yapılacak olan uygulama için ne kadar süre olacağı da merak edilecektir. Uygulanacak olan bölgenin sürenin belirlenmesinde etkili olduğunu bilmelisiniz. Bunun dışında direkt olarak zayıflamaya etki etmesi için kişinin yağlarındaki direnç durumu da dkkate alınacaktır. Genel olarak yapılacak olan seans için kırk dakika ile seksen dakika arasında değişim olacağını söyleyebiliriz. Kişinin durumuna göre belirleme olacaktır. 8 seans bölgenin durumuna göre yeterli olabilir. Seans araları ise aynı şekilde uygulamayı yapan kişiye göre ve yapmış olduğu incelemelere göre karar verilecektir.

 

Eximia (Kavitasyon)

Bölgesel zayıflamada kullanılacak olan yöntemlerden biri de Eximia kavitasyon yöntemidir. Yağlanma ve Selülit için direkt olarak ses dalgaları ile zayıflama sağlanmaktadır. Eximia yöntemi ile zayıflama dendiğinde direkt olarak kişilerin hücre sıvısında ani ve yüksek basınç teknikleri ile zayıflama sağlanacağı sonucuna ulaşılacaktır. Bu şekilde ilk olarak köpükleme ve genişleme yapacak ardından patlama yaratacaktır. Yağ dokusundaki hücre sıvısında bu şekilde bir değişim meydana geldiğinden direkt oalrak zayıflamanın bu şekilde gerçekleşmesi sağlanacaktır.

 

İncelme ne kadar olur;

Yapılan işlem ile kişinin bölgesel zayıflamasında ne kadar ileri gidileceği önemlidir. Bunun için incelmenin ne kadar olacağı yönünde sorular sorulacaktır. 2 ile 10 santim arasında incelme olacaktır. Bu aralık içinde belirleyecek olan kriterler ise uygulanan bölge ve kişinin durumudur. Bu işlem görülürken yağsız diyet yapılması da önerilmektedir.

Bölgeler;

Hangi bölgelere uygulandığı da önemlidir.

Kalça

Sırt

Göbek

Kol

Bel

 

Yukarıda verilen bölgeler direkt olarak bölgesel zayıflama alanları kapsamında olan bölgelerdedir. Direkt olarak kalça, sırt, bel, kol, göbek bölgelerinde zayıflamanın olması için işlemin uygulanmasını gerektiriyor. Kişinin durumuna ve bölgeye göre seans sayısının belirlenmesi sağlanacaktır. Uygulamayı yapan deneyimli kişi tarafından direkt olarak zayıflamanın ne yönde olduğu konusunda bilgi verilmesi mümkün.