Genital Bölge İşlemleri

Genital bölge işlemleri ülkemizin genel kültürel yapısı ve yıkılamayan tabulardan dolayı gerektiği şekilde uygulanamamaktadır. Oyda vücudumuzun diğer noktaları gibi genital bölgeler içinde farklı gereksinim ve ihtiyaçlardan dolayı çeşitli işlemler uygulanabilmektedir. Genital bölge için uygulanacak işlemler sağlık amacı ile olabileceği gibi görsellik amacıyla da uygulanabilmektedir. Ülkemizde bu noktada en büyük eksiklik bilinçsizlik ve bilgi eksikliğidir. Son yıllarda yapılan çeşitli bilinçlendirme faaliyetleri şile bir nebzede de olsa bu tür konular hakkında daha bilinçli hareket edilmektedir.

 

Kadınlarda ve erkeklerde genital bölgeye gerçekleştirilen işlemler farklılaşmaktadır. Bu anlamda kadınlar için genital bölgeye yapılan işlemler ise yağ enjeksiyonları, cinsel bölgenin ve dış dudakların dolgunlaştırılması, genital bölgedeki dışarı sarkan iç dudakların kısaltılması, vajinanın daraltılması, G-noktasının belirginleştirilmesi ve genital bölgenin renginin açılması şeklinde çeşitlendirilmektedir. Erkeklerde yapılan işlemler ise penis kalınlaştırılması ve uzatılmasıdır şeklinde ayrıştırılmaktadır

 

Genital Estetik İşlemleri

Hem dünyada hem de ülkemizde genital bölge için birbirinden farklı işlemler gerçekleştirilmektedir. Ve bu işlemlerin bir kısmı sağlık bir kısmı iste görsellik anlamda gerekli olan genital bölge işlemleri olmaktadır Merkezimizde birçok genital estetik çeşidi başarılı, kaliteli ve sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Ülkemizde genital estetik anlamında genital bölgedeki küçük dudak estetiği, iç dudak sarkması, kızlık zarı tamiri, vajina daraltma ameliyatı, genital bölgenin renginin beyazlaştırılması ve genital bölge büyük dudaklarının dolgunlaştırılması şeklinde gerçekleştirilmektedir. He birinin uygulama şekilleri ve yöntemleri farklılık göstermektedir. Estetik işlemleri daha çok genital bölgedeki görselliğe yönelik işlemlerdir.

 

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma İşlemleri

Genital bölge beyazlatma işlemleri görsel anlamda bir genital bölge işlemidir. Bu anlamda daha çok yaz aylarında genital bölgedeki renk koyulaşmasının giderilmesi amacıyla tercih edilen bir işlemdir. Genital bölgenin beyazlatılması amacıyla krem ve bitkisel yöntemlerde kullanılsa da etki anlamında oldukça sınırlı kalmasından dolayı çok fazla tercih edilmemektedir.

 

Kalıcı bir genital bölge beyazlatılması için en popüler ve en etkili yöntem lazer sisteminin uygulanmasıdır. Bu anlamda genital bölgede kararma ve renk koyulaşması sorununun başlıca nedenleri sırasında yanlış ve kalitesiz bir şekilde tercih edilen ağdalar, genital bölgenin temizliğinde jilet uygulamasının tercih edilmesi, yanlış epilasyon aletlerin genital bölgesinde kullanılması ve genital bölgedeki sık ve aşırı terlemeler bu bölgede renk koyulaşmalarına sıklıkla sebep olabilmektedir. Bazı durumlarda genital bölgedeki kararmalar kalıtsal olarak da oluşabilmektedir. Bu anlamda en etkili ve kesin yöntem ise lazerle koyulaşma olan bölgele müdahale edilmesi şeklinde olmaktadır.

 

Bu anlamda en son teknolojik özelliklere sahip lazer sistemlerinin kullanılması hem oldukça hassas olan genital bölge için hem de sorunsuz bir uygulama için oldukça değerlidir. Lazer uygulamaların yanlış ve hataları bir şekilde gerçekleştirilmesi genital bölgede kalıcı görsel sorunlara ve renk dalgalanmalarına sebep olacağından bu hizmeti bu konuda deneyimli ve donanımlı kişilerce yapılması gerekmektedir. Kaliteli ve teknolojik lazerler ve alanında uzman kişilerle yapılan beyazlatma işlemlerinde başarı oranı ve sürekliliği oldukça fazla olmaktadır.

 

Genital Daraltma İşlemleri

Genital bölge en fazla esnekliği doğum sırasında göstermektedir. Doğun esnasında bu esneklik daha sonrası dönemde genital bölgede süreklilik göstermektedir. Bu durum özellikle eşler arasında cinsel ilişki esnasında büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu durumda ilişki anında gerekli fonksiyonları yakalanması oldukça güç olabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı genital daraltma işlemleri sağlanması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında genital bölge doğum öncesindeki fiziksel durumuna geri kavuşabilmektedir.

 

Yaş Enjeksiyonları İşlemleri

Yoğun kilo verme durumlarından sonra, yaşın ilerlemesinden kaynaklı olarak ve bazen de genetik olarak genital bölgedeki yağ dokusu kaybolabilmektedir. Tıp dilinde pubik bölge olarak adlandırılan kısım dolgunluğunu kaybeder, dış dudakların içi boşalır ve görsel olarak itici bir görüntü ortaya çıkabilmektedir. Bu durum görsellik anlamında oldukça sıkıntılı olduğu gibi hem de genital bölgenin dış dudaklardaki gevşeklik kadında ve partnerinde cinsel hazzın oldukça aşağılara çekilmesine sebep olabilmektedir. Vücudun başka bir noktasından alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek saflaştırılır ve hem pubik bölgeye, hem de dış dudaklara ulaştırılmaktadır. Böylelikle dolgun ve genç bir görünüm elde edilir. Aynı zamanda cinsel ilişki esnasında hazzın en üst seviyede alınmasını sağlamaktadır.

 

Lapioplasti İşlemleri

Lapioplasti işlemleri genital bölgede bulunan iç dudakların olması gereken standartlardan çok daha fazla fazla uzun olması ve dışarı sarkması durumu hem görsel anlamda oldukça itici bir durum oluştururken, hem de cinsel ilişki sırsında ağrı ve uyumsuzluk gibi durumlara yol açabilmektedir. Uzun iç dudaklarla cerrahi bir işlemle kısaltılması mümkündür. Fakat burada en önemli nokta vajinanın doğal yapısı ve işlevselliğinin korunması ve doğal bir işlem sağlanmasıdır.

 

Vajinoplasti İşlemleri

Özellikle doğumlar sonrasında vajina duvarları elastikiyetin kaybeder ve gevşer. Bu durum hem kadında, hem de partnerinde cinsel hazzın azalmasına yol açar. Basit bir cerrahi işlemle vajina daraltılarak bu sorun giderilebilir.

 

G Noktasının Belirginleştirilmesi İşlemleri

Bu sorun ile ilgili çeşitli görüşler ortaya atılmaktadır. Bu noktada olan bölge cinsel haz anlamında daha ön plana çıktığı ifade edilmektedir. Bu açıdan G noktasının belirginleştirilmesi işlemi cinsel uyum ve kalite anlamında partnerlerin oldukça avantajına olacaktır

 

Genital Bölge Estetiği Ne Kadar Sürüyor

Günümüz teknolojik alt yapısı ve donanımı ile bu genital estetikler çok uzun sürmemektedir. Ortalama olarak gerçekleştirilen bu operasyonlar 1,5 ile 2 saat arasında sürmektedir. Bu denli kolay olduğundan dolayı günümüzde genital bölge estetiklerine olan talep her geçen gün artmaktadır.

Genital Bölge Estetiği Operasyonları Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Genital bölge için gerçekleştirilecek işlemler öncesinde, ameliyattan 3 hafta öncesinde aspirini ve sigarayı kesinlikle bırakmak gerekmektedir. Bununla birlikte operasyon öncesindeki Son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden mutlak suretle uzak durulması gerekmektedir 

 

Genital bölge estetiği operasyonları öncesinde kesinlikle kullanılmaması gereken ürünler ise şu şekildedir.

• Apranaks, Voltaren, Vermidon gibi ağrı kesiciler hiçbir suretle kullanılmamalıdır. İlla ağrı kesici alınması gerekiyorsa Minoset, Novalgin kullanılmasında sakınca yoktur.

• Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren vitamin ilaçları hiçbir suretle operasyondan belirli bir süre öncesine kadar alınmaması gerekmektedir.

• Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği gibi bitkisel ürünler kesinlikle tüketilmemelidir.

• Zayıflama konusundaki her türkü ürünün tüketimi bu dönemde yasaklanmıştır.

 

Genital Estetik İşlemleri Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital estetik operasyonları sonrasında dikkat edilecek hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bu operasyonlar sonrası hasta birkaç saatlik gözetimden sonra aynı gün evine yollanmaktadır. 

 

Operasyondan 2 gün sonra banyo yapılmalıdır. Öncesinde kesinlikle önerilmemektedir. Bazı operasyonlar sonrasında genital bölgenin solüsyonlarla yıkanması gerekebilmektedir. Bu aşamada doktorun direktifleri doğrultusunda hareket edilmelidir. Bir haftalık süreçte ani hareketlerden kaçınılması ve oturup kalkarken yavaş hareket edilmesi hastanın lehine olacaktır. 3 hafta boyunca kesinlikle cinsel ilişki yaşanmamalıdır. Operasyonun başarısı için bu husus oldukça önemlidir. 21 günden sonra spor ve hızlı hareketlere izin verilmektedir. Bir buçuk aydan sonra sınırsız şekilde her türlü aktivite serbest hale gelmektedir.