İp Uygulamaları

Yaşlanma etkisi en çok insanın yüz bölgesinde kendini belli etmektedir. Bu anlamda yılarlın geçmesi sonucu kadın ve erkekler için yüz bölgelerinde belirgin çizgilerin oluşması ve bu çizgilerin zamanla daha da belirgin hale gelmesi, bununla birlikte yanak ve gıdık bölgelerinde görülen aşırı sarkmalar, giderek yüz bölgesinin görselliğini olumsuz anlamda etkilemektedir. 

 

İnsanların bu durumdan kurtulmaları amacıyla geliştirilen ip uygulamaları yılların yıkıcı etkisinden kaynaklanan yüz deformasyonunu ortadan kaldırmak ve cildi asmak amacıyla son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Özellikle ameliyatsız iple yüz germe, cerrahi anlamda yapılan operasyonlar için son derece etkili bir alternatif haline gelmiştir. Bu sayede cerrahi müdahaleler yapılacak en son yöntem haline gelmiştir. 

 

İp uygulamaları başta yüz bölgesi olmak üzere boyun bölgesi ve vücudun birçok noktasına uygulanabilmektedir. Görsel anlamda insanların çok büyük bir çoğunluğu yüz bölgesi için bu uygulamaları tercih etmektedir. Gerçekleştirilen bu ip uygulamasında, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş eriyebilir ipler cilde enjekte edilmek suretiyle uygulanmaktadır. Bu uygulamanın en önemli avantajı oldukça kolay bir şekilde yapılması ve yan etkisinin olmamasıdır.

 

Hangi Durumlarda İp uygulamaları Tercih Edilmelidir?

İp uygulamaları son yıllarda odlukça yoğun bir kullanım alanına sahip hale gelmiştir. Bu anlamda ip uygulamalarının gerekli olduğu durumlar ise şu şekildedir;

• Yüzde görülen yoğun sarkma durumlarında,

• Özellikle yaşlılık ile artan kırışıklık durumlarında,

• Yüzde elastikiyet kaybının arttığı durumlarda,

• Çene ve yüz hatlarındaki sarkma dolayısıyla zamanla yüzdeki hatların kaybolması durumunda, Derinin görsel anlamda insanı etkileyecek şekilde aşağı düşmesi durumlarında iple yüz germe uygulamaları tercih edilmektedir.

 

İp Uygulamaları Nasıl Yapılır?

İnsan sağlığı açısından en ufak bir yan etkisi görülmeyen ip uygulamaları yüz bölgesi için kolay bir krem ile birlikte anestezisi yapılarak uygulanabilmektedir. Ayrıca bu uygulama sonrasında da herhangi bir acı ya da olumsuz durum görülmemektedir. Bu anlamda ip uygulamaları dünyanın en patrik yüz germe uygulamaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Normal şartlarda 30 dakika süren işlem yapılan kişideki deformasyon ve kırışıklıkların fazla olması sonucu 1 saate kadar uzayabilmektedir.

 

İp uygulamaları sırasında kullanılan ipler 6 ila 8 ay içerisinde kendi kendine eriyerek kaybolmaktadır. Kişiden kişiye göre değişse de bu uygulamanın kalıcılığı 2 ila 3 yıl arasında değişmektedir. İp uygulamaları neticesinde yüz ve uygulamanın yapıldığı diğer bölgelerde mikro kan dolaşımı artıyor ve tamir mekanizmaları kişinin doğası gereği kendi kendini uyararak harekete geçmesini sağlamaktadır, bu uygulama ciltte kollajen üretimi artmasına sebep olmaktadır. Buda uygulamanın temelini oluşturmaktadır.

 

İp uygulamaların en önemli avantajı cerrahi müdahalelerdeki gibi bir iyileşme süreci gibi olmamasında dolayı ilk 1 haftalık dikkat etme sürecinden hemen sonra,  istenilen her türlü aktivite sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Yapılan uygulamanın etkisi ilk andan itibaren hissedilmeye başlamak ile birlikte görsel anlamda istenilen tam seviye ise 6 haftadan sonra kendini tam anlamıyla belli etmektedir.

 

İp uygulamaları cerrahi yöntemlere göre çok basit risk anlamında ise cerrahi yöntemlere göre oldukça sorunsuz bir uygulama olarak görülmektedir. Ayrıca uygulamada iplerin düşmesi ya da etkisiz kalması gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmamaktadır.

 

İp uygulamalarında aynı anda oldukça fazla sayıda ip ince ince birbirine işlenmek suretiyle cilt altında özel bir ağın meydana gelmesi sağlanmaktadır. Bu oluşturulan ağ sayesinde de cildin daha sıkı ve diri bir görüntüye sahip olması amaçlanmaktadır. İp uygulamaları başta yüz olmak üzere boyun kısmı ve vücudun birçok noktasında hem sarkmalara karşı lifting etkisi gerçekleştirmektedir. Bu sayede ince olarak görülen kırışıklıklarında ortadan kaldırılabilmesi sağlanmaktadır. 

 

Yüz bölgesi insan vücudunun en hassa noktalarının başında gelmektedir. Bu sebeple ip uygulamaları için yüz bölgelerinde kullanılan ipler daha ince ve hassa ipler olmaktadır. Bu anlamda vücudun diğer noktaları için yapılacak uygulamalarda daha kalın ve farklı özellikteki ipler tercih edilmektedir. İp uygulamaları süreçleri bu şekilde gerçekleşmektedir. 

 

İp Uygulamaları Etkisini Ne Zaman Gösterir?

İple yüz germe, v lift tedavisi, işlemin gerçekleştirildiği ipler deri altına yerleştirildiği andan itibaren etkisini hızlı bir şekilde göstermeye başlamaktadır. Tek seansta etkisini gösteren bu uygulama bu anlamda insanların ilk tercihi durumuna gelmiştir. 6 haftalık süreç etkinin tam olarak görülmesini sağlamak için en ideal süre olarak tanımlanmaktadır. 

 

İp Uygulanmalarından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

İp uygulamalarından sonra bu işlemi yapan doktor tarafından kişiye özel dikkat edilmesi gereken hususlar özel olarak belirtilmektedir. İp uygulamalarından sonra genel olarak dikkat edilmesi gereken hususlar ise şu şekildedir; 

• Yüzü mümkün olduğunca güneşten korumak ve güneşe çıkılmasının zorunlu olduğu durumlarda yüksek faktöriyelde güneş koruyucu kremler kullanmak oldukça önemlidir.

• İp uygulamalarından ilk 1 hafta içerisinde yüzler sıcak su ile yıkanmamalı ve yüze herhangi bir masaj uygulaması yapılmamalıdır.

• Mümkün olduğunca yüzde elle temas etmemek ve özellikle ilk 1 hafta hijyeni en üst seviyede tutmak yapılan uygulamanın başarısı ve kalitesi anlamında oldukça önemlidir.

 

İp Uygulamalarında Kullanılan İplerin Seçimi

İp uygulamalarında hangi ip türünün kullanılacağı konusunda en yetkili merci doktorlar olmaktadır. Hasta üzerinde gerçekleştirilen muayene neticesinde ciltteki sorunları büyüklüğü ve nasıl bir gerdirme yapılacağı gibi durumlar ip seçimi için oldukça önemlidir. Ayrıca her ip türünün vücudun farklı noktası için etkili bir gerdirme işlemi görevi üstlenmektedir. Buda ip seçimine etli etmektedir. Bundan dolayı uzmanların gerekli incelemelerden sonra karar vermesi gerekmektedir. 

 

İp uygulamalarında kullanılan ip çeşitleri ise şu şekildedir;

• Düz ip çeşitleri,

• Kılıçlı ip çeşitleri,

• Konili ip çeşitleri,

• Ve tırnaklı ip çeşitleridir.

 

İp Uygulamaları Kalıcılık Durumu

Gerçekleştirilen ip uygulamaları kesinlikle süreklilik arz etmemektedir. Bu anlamda İple yüz germe uygulamaları ile yerleştirilen ipler belirli bir süre sonra deri altı hücreleri tarafından emilerek etkisini kaybetmektedir. Bu sebeple hiçbir suretle yüzde yüz kalıcılık bu ip uygulamalarında sağlanamamaktadır. Yapılan ip uygulamaları sonucunda v lift etkisinin ne kadar süre ile kişide etkili olacağı işe kişiden kişiye değişebilmektedir. Bunun ana sebebi kişilerdeki deri yapısı, kas yapısı, hormonal durumu ve yaşı gibi faktörlerin değişmesinden kaynaklanmaktadır. Bu kriterlere göre süreç daha yavaş ya da daha hızlı ilerleyebilmektedir.

 

İp Uygulamaları Fiyatları

İp uygulamaları için önceden net bir fiyat söylemek son derece yanıltıcı sonuçlar verebilmektedir. Çünkü yüz için uygulanan çene uygulamalarının fiyatının belirlenmesinde bazı kriterler bulunmaktadır.

 

İp uygulamaları fiyatlarını belirleyen kriterler ise şu şekildedir;

• Yüzde olan kırışıklık ve sarkmaların durumu oldukça önemlidir. Sarkma ve kırışıklık oranı arttıkça uygulamanın maliyeti de aynı oranda artmaktadır.

• İp uygulamalarında kullanılacak ip sayısı fiyatı direk bir şekilde etkilemektedir.

• İp uygulamalarında kullanılacak ip çeşitleri ve bu iplerin kalitesi de fiyatı direk bir şekilde etkilemektedir.

• İp uygulamalarının yapılacağı alanın genişliği de ip uygulamalarının fiyatına etki eden unsurlar arasında yer almaktadır.