Rinoplasti Burun Estetiği

Rinoplasti, burun şeklinin, kalıcı olarak değiştirilmesi, estetik olarak buruna yeniden şekil verme anlamını taşır. Kısacası tıp dilinde rinoplasti estetik burun ameliyatı anlamına gelir. Burun iskeleti yani burunu oluşturan kemik ve yumuşak dokularının yeniden şekillenerek kişinin yüzüne göre ve ya isteğine göre uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesi ameliyatıdır. Nefes problemi olsun veya olmasın birçok hasta estetik kaygılar ile estetik cerrahlara başvurmaktadır. Estetik burun ameliyatlarında hastaya daha güzel görünen bir burunun yanı sıra daha rahat nefes alabileceği bir burun da sağlamak temel amaçtır.

Genel olarak estetik burun ameliyatlarına (rinoplasti) baktığımızda, daha güzel ve kibar bir burun şekli oluşturmak adına burnumuzdaki bazı önemli anatomik bölgelerin deforme edildiği izlenmektedir.Klasik estetik burun ameliyatlarında, kemik çatı daraltılır, kıkırdak çatı küçültülür ve burun ucu ise inceltilmektedir. Bu cerrahi işlemler yapılırken bazı bölgelere dikkat edilmez ise ameliyat sonrası hem bazı istenmeyen bozulmalara hem de nefes alma problemlerine yol açmak kaçınılmazdır.

BURUN ESTETİĞİ NEDİR VE NEDEN YAPILIR?

Rinoplasti ,burun şeklini değiştirmek veya işlevini düzenlemek için yapılabileceği gibi, solunum problemlerini düzeltmek ya da travma veya doğum kusurları nedeniyle oluşan, burnun anormal bir şekle girmesine neden olan burnun şeklini düzeltmek için de yapılır. Tüm bunları yaptırırken dikkat edilmesi veya özen gösterilmesi gereken konuların başında iyi bir doktor seçimi kadar kullandığı teknikleri de incelemek gerekir. Kayseri burun estetiği fiyatları da ayrıca dikkate alınmalıdır. Ameliyat sonrası tedavi yani burun ameliyatı tedavisi de atlanmaması gereken bir konudur. Burun estetiği kadar burun ameliyatı sonrası hastanın güzel bir buruna sahip olması kadar rahat nefes alması da oldukça önemli bir etkendir. İte bu noktada da doktorunuzun kullandığı tıbbi teknik kadar sahip olduğu teknik donanım ve tecrübe de önemlidir. Tam da bu nokta kayseri burun estetiği doktoru ya da kayseri plastik cerrahi doktoru olarak gerek bilgi ve tecrübesi ve gerekse de sahip olduğu teknik donanımı nedeniyle Prof. Dr. Teoman Eskitascıoglu gündeme gelmektedir. Aynı zamanda, gerek yetiştirdiği uzmanlar ve gerekse bilgi birikimi nedeniyle kayseri plastik cerrahları sıralamasında en üst sıradaki hoca olarak bilinmektedir.